Основним видом діяльності підприємства «Нововолинськводоканал» є надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Покращення  якості питної води – є одним із найголовніших напрямів роботи нашого підприємства.  Основною проблемою міста Нововолинська, як і більшості українських міст, є зношеність водопровідних мереж, трубопроводів. Протягом останніх років працівниками підприємства проведена реконструкція чотирьох водопровідних ліній від Північного та Південного водозаборів до міста Нововолинська, замінено більше 25 км водогінних мереж,що  вже на сьогоднішній день значно покращило якість водопровідної води в тих чи інших районах міста.
             Застарілі внутрішньобудинкові мережі, які у деяких будинках не міняли з моменту побудови, є основною причиною періодичних перевищень концентрації заліза у водопровідній воді в певних районах міста, що викликає хвилю обурень споживачів. На сьогоднішній день замінено 105м внутрішньобудинкових мереж водопостачання.Підприємство прикладає максимум зусиль, щоб і надалі проводити всі необхідні заходи та роботи, щоб забезпечити мешканців міста чистою і безпечною в санітарно-епідеміологічному значенні питною водою.

           З метою здійснення постійного нагляду за дотриманням державних санітарних норм якості питної води виробнича хіміко-бактеріологічна лабораторія здійснює лабораторно-виробничий контроль питної води перед подачею в мережу, лабораторні дослідження води після ремонту і поривів водопровідних мереж. Спеціалісти лабораторії у безперервному режимі ведуть контроль за якістю води на всіх етапах очищення з Північного та Південного водозаборів міста Нововолинська, досліджують вплив реагентів, які використовуються у водопідготовці. Проводиться дослідження питної води із розподільчої мережі, житлових будинків, організацій і т.і .

           Виробнича хіміко-бактеріологічна лабораторія проводить санітарно-хімічні та бактеріологічні дослідження питної води на платній основі, з будь-якого джерела водопостачання (водопровідної, води з індивідуальних свердловин, колодязів тощо) за заявами юридичних та фізичних осіб.

           Ціни на додаткові платні послуги по виконанню досліджень питної води розміщено на сайті підприємства у розділі «Тарифи та послуги» на сторінці «Додаткові  платні послуги».

           Виробнича хіміко-бактеріологічна лабораторія атестована на право проведення досліджень питної води та стічних вод (Свідоцтво про відповідність №124-01/2021 від 22.03.2021р.), чинне до 22.03.2024р. Стан вимірювань  відповідає вимогам ДСТУ ІSO 10012:2005 «Системи керування вимірюваннями. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання». Лабораторія повністю оснащена випробувальним лабораторним обладнанням, засобами вимірювальної техніки, реагентами та реактивами, що мають відповідні сертифікати якості та свідоцтва про повірку. Для визначення  широкого спектру досліджень у питній воді, підвищення стабільності та точності результатів вимірювань, нещодавно підприємством «Нововолинськводоканал» було придбано спектрофотометр ULAB, що дозволяє визначити точну концентрацію хімічних показників якості питної води.

               Здоров’я людини не в останню чергу залежить від якості води, яку вона споживає. Протягом останніх років,  в питній воді з індивідуальних свердловин, а особливо  колодязів, спостерігається збільшення концентрації нітратів. Навіть на перший погляд чиста та прозора вода у звичайному колодязі може приховувати в собі значну небезпеку. Якщо дещо збільшений рівень заліза, це не так страшно, адже надлишки можна прибрати фільтром, а от нітрати не прибрати жодним методом. Лише при незначному підвищенні їх вмісту можна застосувати зворотній осмос. Хочеться відмітити, у водопровідній воді, що підприємство подає нашим споживачам концентрація нітратів мінімальна. Споживання питної води з нітратами дуже небезпечно для людей, особливо для діток, тому що буквально руйнують організм, при цьому вода по органолептичних показниках має чудові смакові властивості. Ми категорично не радимо таку воду пити, тим більше готувати на ній їжу, адже вміст нітратів при кип’ятінні збільшується приблизно в 2 рази. Контролюйте якість питної води та бережіть здоров’я.

              Оформлення замовлення на дослідження якості води проводиться через укладення Договорів для фізичних чи юридичних осіб, або скориставшись email: vodokanal@nov-rada.gov.ua або yasynska.nvodokanal@gmail.com, чи зателефонувавши протягом тижня з 9.00 до 17.00 год. за телефонами, 4-50-23, (моб. начальник лабораторії +38 097 83 55 115),  де Вас проконсультують про послуги, вартість робіт, форму оплати, терміни виконання робіт та ін.

             Фахівці хіміко-бактеріологічної лабораторії Підприємства «Нововолинськводоканал» гарантують точність та надійність проведених досліджень, а замовник отримає достовірну і незаангажовану інформацію про стан води, яку споживає.

Начальник виробничої хіміко-бактеріологічної лабораторії Підприємства «Нововолинськводоканал»                  Ясинська А.М.